Gleznotājas Alises Mediņas kopdarbs ar Mārtiņu projektā "Pasaules radīšana"

Gleznotājas Alises Mediņas kopdarbs ar Mārtiņu projektā "Pasaules radīšana"

Lasīts: 453

“PASAULES RADĪŠANA” ir mākslas projekts, kurš apvieno 12 Latvijā zināmus māksliniekus - gleznotājus sinerģijā ar biedrības janiešiem, kopā radot pasauli uz audekla. 

Projekta mērķis ir ziedojuma vākšana grupu mājas izveidei kā arī uzsvērt, ka cilvēki ar ļoti smagiem attīstības traucējumiem ir spējīgi sniegt savu pienesumu sabiedrībai un ir daļa no tās.

Visi iegūtie ziedojumi 100% tiek ziedoti Biedrībai “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” sapnim par grupu māju. 


Mārtiņam ir 34 gadi.  Mārtiņam ir kompleksie attīstības traucējumi. Ikdienu viņš pavada ratiņkrēslā. Mārtiņa fiziskās spējas ir ierobežotas. Mārtiņš ir gatavs savai dzīvei un sapņo reiz to piedzīvot, ikdienā saņemot nepieciešamo atbalstu.

“Absolūti fantastiska sinerģija kaut vai tāpēc vien, ka Mārtiņš bija palaidnīgi noskaņojies uz pašu gleznošanas procesu un bija gatavs roku iemērkt visās krāsās, kuru nospiedumi pēcāk bija jāatstāj uz audekla. Ļoti pareiza un patiesa sajūtu pieeja gleznojot. Patiesums. Īstums. Atklātība. Silta enerģija no Mārtiņa puses un nebaidīšos teikt abu vārdā, ka izbaudījām procesu ļoti, ļoti! Man ir svarīgi būt daļai no šī projekta, apzinoties, ka arī mans otas triepiens ir tuvinājis jauniešus mājai, kurā būt priecīgiem, īstiem - pašiem. Mārtiņš ir tik ļoti brīnišķīgs!” saka gleznotāja.

Mārtiņš un Alise kopā radīja darbu “Lidojums pretī” 2021.g 70x80 cm eļļa uz audekla.

Vairāk par kopdarbu lasi šeit

Komentāri

Rakstīt komentāru